Poszarzała, przesuszona, bez energii – tak wygląda obecnie nasza cera po lecie. Jak sprawić aby nabrała blasku? Idealnie sprawdzą się zabiegi z wykorzystaniem peelingów chemicznych jak i enzymatycznych. Poprzez usunięcie wierzchniej warstwy rogowej naskórka, skóra zyska równomierny koloryt, niedoskonałości zostaną zredukowane, a zmarszczki wygładzone. 

W skórze naturalnie występują enzymy wspomagające proces złuszczania się naskórka. Niestety, wraz z wiekiem szybkość naturalnej eksfoliacji spada, a martwe komórki naskórka korneocyty zaczynają zalegać na powierzchni skóry. Objawia się to zwiększoną widocznością zmarszczek, nierównomiernym kolorytem skóry, a czasem nawet trądzikiem. Naturalne enzymy pochodzące z owoców wspomagają proces złuszczania się skóry, dzięki czemu odzyskuje ona młody i promienny wygląd.  Peelingi enzymatyczne są obecnie obligatoryjnym krokiem we współczesnej pielęgnacji. Nie wywołują podrażnień, posiadają wiele aktywnych substancji działających bezpośrednio na dany problem, widocznie poprawiają stan skóry. Enzymy naturalnie występujące w skórze także aktywują się pod wpływem wody. Jeśli więc skóra nie jest odpowiednio nawilżona, naturalne procesy złuszczania zostają zakłócone. Proces ten można wspomóc, wykonując zabiegi bogate w naturalne enzymy z owoców. Owocowe enzymy mają naturalne pochodzenie i są bezpieczne przy praktycznie każdym rodzaju skóry. Dostarczają też niezbędnych antyoksydantów. 
Peeling enzymatyczny Superfacial wykorzystuje naturalne enzymy owocowe dla zapewnienia profesjonalnego złuszczania. Enzymy z papai w połączeniu z ekstraktami z jagód, kiwi i granatu nie tylko złuszczają skórę, ale też ją odżywiają będąc jednocześnie tarczą antyoksydacyjną. Prolina będąca naturalnym składnikiem kolagenu uruchamia procesy naprawcze w naskórku dodatkowo uodparniając skórę na działanie promieni UV. Podczas procesu złuszczania enzymatycznego nie wytwarza się ciepło – skóra nie podlega więc urazowi termicznemu.

Drugą kategorią peelingów, które diametralnie potrafią poprawić stan skóry są peelingi chemiczne w celu powierzchniowego lub średnio głębokiego złuszczenia naskórka zawierające w swoim składzie kwasy. W zależności od ich działania i głębokości przenikania możemy zadziałać na problemy skóry kierunkowo dostosowując zabieg do ogólnego stanu i potrzeb skóry. 

 Kwasy możemy podzielić na cztery główne grupy:

– alfa-hydroksykwasy (AHA)

– beta-hydroksykwasy (BHA)

– lipo-hydroksykwas (LHA)

– poli-hydroksykwasy (PHA) 

Wyróżniają się między sobą swoją budową chemiczną oraz intensywnością działania.

Zabiegi z wykorzystaniem kwasów, pomogą nam walczyć z różnymi problemami skóry, takimi jak przebarwienia po ekspozycji słonecznej, blizny potrądzikowe, przebarwienia pozapalne, zmarszczki, zaskórniki otwarte czy zamknięte.

Warto zaufać doświadczonemu specjaliście i wybrać się do gabinetu na zabieg peelingami chemicznymi. Bez względu na to z jakimi problemami skórnymi się borykamy, odpowiednio dobrane kwasy wraz z odpowiednio dobraną pielęgnacją, pozwolą nam skutecznie uporać się z tym problemem.

Alfa-hydroksykwasy (AHA)

Kwasy AHA mogą przenikać w głąb skóry z uwagi na swoją zdolność rozpuszczania się w wodzie. Pokonują wierzchnią warstwę sebum i oczyszczają pory. W zależności od stężenia mogą mieć działanie oczyszczające, złuszczające bądź nawilżające.

Alfa-hydroksykwasy są szczególnie zalecane dla cer problematycznych ale również w niższych stężeniach nadadzą się idealnie dla skór poszarzałych od palenia papierosów lub ekstremalnie przesuszonych przez nadmierne opalanie.

Zalecane stężenie to od 5% do 20%. Kwasy z grupy AHA w słabszych stężeniach mają działanie nawilżające – wraz ze wzrostem stężenia wzrasta działanie drażniące. Dlatego tak ważne jest, aby nie używać kwasów na własną rękę, a udać się do gabinetu kosmetycznego
gdzie po uprzedniej fachowej konsultacji zostanie nam dobrane odpowiednie stężenie kwasu lub mieszanki różnych kwasów.

Do kwasów AHA zaliczamy: kwas glikolowy, kwas mlekowy, kwas jabłkowy, kwas szikimowy, kwas winowy, kwas migdałowy.

Beta-hydroksykwasy (BHA)

Czas na kwasy

Poli-hydroksykwasy (PHA)

Jest to najbardziej innowacyjna grupa kwasów. Dzięki swej budowie wykazują bardzo podobne działanie jak Alfa-hydroksykwasy, natomiast nie podrażniają naskórka nie wywołując przy tym pieczenia czy łuszczenia się skóry. PHA wnikają pod naskórek dłużej, działając wolniej, ale bardziej intensywnie, jednocześnie nie powodując podrażnień.

Poli-hydroksykwasy idealnie się sprawdzą w przypadku cer wrażliwych i bardzo wrażliwych, cierpiących na trądzik różowaty, egzemę czy łuszczycę. Wzmacniają barierę hydrolipidową naskórka oraz naczynia krwionośne, skutecznie nawilżają, oczyszczając zarazem naskórek.

Do grupy Poli-hydroksykwasów możemy zaliczyć: kwas laktobionowy, glukonolakton, glukoheptanolakton.

Skuteczne połączenie kwasów AHA, BHA i PHA (Sprawdź ofertę Age Peel) w jednym peelingu chemicznym, gwarantuje skuteczną walkę z poszarzałą ziemistą cerą, drobne zmarszczki zostają zredukowane, a skóra odzyskuje młody wygląd. 

Age Peel™

Peeling chemiczny efektywnie opóźnia procesy starzenia. Specjalnie dobrana mieszanka kwasów działa wielokierunkowo rozjaśniając i odmładzając naskórek. Kwas migdałowy jest jednym z delikatniejszych kwasów, które oprócz działania złuszczającego, lekko nawilża skórę nie wywołując przy tym podrażnień. Pomaga w utrzymaniu promiennego stanu skóry, działa antybakteryjnie i zwalcza oznaki starzenia. stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu.

Kwas laktobionowy to nowoczesny poli-hydroksykwas otrzymywany naturalnie z laktozy. Jest silnym antyoksydantem, hamuje działanie enzymów przestrzeni zewnątrzkomórkowej naskórka tzw. metaloproteinaz, przez co zapobiega tworzeniu się zmarszczek, teleangiektazji, zwiotczeniu skóry. Ze względu na brak właściwości drażniących, kwas laktobionowy polecany jest szczególnie cerom wrażliwym, przesuszonym jak również tym zmienionym chorobowo. Dodatkową zaletą kwasu są silne właściwości regenerujące, łagodzenie podrażnień, zaczerwienień,  stanów zapalnych i wzmacnianie bariery skórnej.

Kwas azelainowy

Wykazuje skuteczne działanie wielokierunkowe. Może być stosowany przez cały rok, ponieważ nie wykazuje działania fotouczulającego. Jest rekomendowany dla osób mających skórę wrażliwą i problematyczną, z trądzikiem, skórę atopową, łuszczycę, skłonną do rumienia, z tendencją do zapalenia mieszków włosowych oraz płytko unaczynioną.

Nie ma przeciwwskazań aby był stosowany u kobiet w ciąży. Oprócz działania przeciwbakteryjnego, dzięki czemu zwalcza wiele postaci trądziku, bardzo skutecznie usuwa przebarwienia będąc inhibitorem tyrozynazy.

Nowoczesne zabiegi z wykorzystaniem peelingów chemicznych polegają na takim skomponowaniu kwasów aby zadziałać wielokierunkowo na kilka problemów
jednocześnie. Stosując odpowiednio skomponowaną mieszankę kwasów AHA, BHA i kwasu azelainowego (Sprawdź ofertę Beta Peel) w jednym peelingu chemicznym skutecznie pozbędziemy się wszelkich niedoskonałości skóry jak zaskórniki, stany zapalne oraz blizny po trądziku. Skóra nabierze zdrowego kolorytu, a objawy trądziku zostaną znacznie zredukowane już po jednym zabiegu.

Beta Peel™

To intensywna mieszanka kwasów, która skutecznie eliminuje niedoskonałości, poprawiając wygląd skóry. Działa bezpośrednio na przyczynę powstawania trądziku i nie dopuszcza do powstawania kolejnych zmian. 

Kwas L-mlekowy z grupy alfa-hydroksykwasów występuje w naturze w przetworach mlecznych i produktach kiszonych. Biologiczną aktywność wykazuje tylko forma L kwasu mlekowego stanowiąca składnik skóry i włosów oraz jedną z głównych składowych naturalnego czynnika nawilżającego (NMF).  Normalizuje procesy złuszczania naskórka w sposób bardzo delikatny. Posiada silne działanie nawilżające i przeciw starzeniowe. Skutecznie zwęża pory i rozjaśnia przebarwienia. 
Kwas salicylowy jest doskonałym składnikiem oczyszczającym skórę problematyczną z licznymi stanami zapalnymi i trądzikiem. Ten beta-hydroksykwas działa keratolitycznie przez co proces usuwania obumarłych komórek naskórka przebiega dużo sprawniej. Efektywnie zmniejsza rozszerzone ujścia mieszków włosowych (tak zwane pory) jest przy tym na tyle delikatny, że zazwyczaj nie powoduje żadnych efektów ubocznych w postaci szczypania czy pieczenia. 
Nasi klienci poszukują teraz zabiegów, których efekty nie wyłączałyby ich z życia codziennego, a peelingi na bazie enzymów czy odpowiednio dobrane mieszanki kwasów w peelingach chemicznych są odpowiedzią na ich potrzeby. Działamy na dany problem kierunkowo nie pogarszając stanu skóry pacjenta.