Najnowszy nurt Healthy Aging masowo wkracza w progi gabinetów kosmetyki profesjonalnej.
Coraz więcej badań potwierdza światowy trend odstąpienia od inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej na rzecz naturalnych metod dbania o skórę, wracając do białej kosmetyki.

Holistyka staje się standardem

Healthy Aging zakłada kompleksowe i holistyczne podejście do klienta gabinetu. Na jego problem patrzymy całościowo biorąc pod uwagę stan jego skóry, tryb życia jaki prowadzi oraz wiele innych czynników, które pomogą nam zadbać o jego potrzeby w tym zakresie.

W obecnej dobie klient gabinetu zaczyna być coraz bardziej świadomy tego, że harmonia pomiędzy ciałem, a duchem stanowi integralną część jego życia.

Wizyta w gabinecie staje się obecnie pewnego rodzaju rytuałem, gdzie oprócz profesjonalnej usługi dokłada się wszelkich starań aby klient poczuł się odprężony i zrelaksowany nie myśląc o sprawach dnia codziennego.

Piękno to naturalny wygląd

Klient coraz częściej chce zachować młodość bez podejmowania drastycznych kroków w wyglądzie jak wypełniacze czy toksyna botulinowa na rzecz zbudowania pewnego nawyku odwiedzania gabinetu kosmetycznego regularnie w celu systematycznego dbania o skórę.

Słowa przysięgi Hipokratesa „Lepiej zapobiegać niż leczyć” stały się maksymą w obecnej kosmetyce. Bo tak na prawdę zapobieganie wielu czynnikom zachodzącym w skórze jest kluczem do pięknego i młodego wyglądu.Dlatego skuteczna walka z problemami skóry powinna być przemyślaną strategią łączącą odpowiednio dobrane zabiegi wraz z odpowiednio dobraną pielęgnacją domową, która pozwoli utrzymać efekty.

Healthy Aging

Kanon Less Waste i Cruelty Free

Firmy kosmetyczne zaczynają zwracać uwagę na to w jakich opakowaniach znajdują się ich kosmetyki. Wprowadzają produkcję preparatów pielęgnacyjnych z poszanowaniem środowiska naturalnego, przetwarzając materiały oraz wytwarzając produkty w oszczędny sposób. Coraz więcej kosmetyków, również tych gabinetowych, znajduje się w opakowaniach nadających się do ponownego użycia, recyklingu lub w opakowaniach biodegradowalnych. Co bardzo ważne, rośnie liczba producentów marek profesjonalnych, którzy nie testują swoich produktów na zwierzętach podczas badań laboratoryjnych.

Liczy się jakość, a nie ilość

W dobie zmasowanego konsumpcjonizmu zaczynamy dostrzegać jakość danego produktu. Obecny kosmetyk ma oferować przede wszystkich wartościowe składniki
aktywne, które kierunkowo działają na dany problem.

Składniki do zadań specjalnych

Obecnie klient gabinetu oczekuje tak dobranej pielęgnacji, która potrafi działać bezpośrednio na problem nie trzymając się sztywnych reguł wiekowych. Wiek pacjenta nie powinien zawężać pola działania tylko do określonych składników czy metod zabiegowych. Teraz to potrzeby skóry są najważniejsze,dlatego osoba nastoletnia może w tym samym stopniu borykać się z odwodnieniem skóry jak posiadaczka cery dojrzałej. Dlatego z pomocą przychodzą składniki do zadań specjalnych. Witamina C uważana jest za jeden z najlepszych antyoksydantów w pielęgnacji skóry. Ta potężna witamina, skutecznie zwalcza wolne rodniki i pomaga zapobiegać powstawaniu zmarszczek i przebarwień posłonecznych. Uruchamiając czynniki regeneracji aktywuje fibroblasty do produkcji kolagenu, widocznie zagęszcza i ujędrnia cerę, poprawiając ogólny wygląd skóry oraz przywracając jej blask. Witamina A i jej pochodne  nie tylko widocznie wygładza skórę, ale pomaga również zwalczyć jej niedoskonałości i zmarszczek, niwelując przebarwienia i zapewniając jaśniejszą, bardziej stonowaną cerę. Najnowszy trend zastosowania terapii łączonej wprowadzając stabilną witaminę C w ciągu dnia aby uruchomić procesy hamujące aktywność wolnych rodników wraz z wieczornym rytuałem stosowania różnych form retinolu (pochodnej witaminy A). Taka metoda kuracji jest sprawdzona klinicznie i pozwala zmniejszyć wszystkie oznaki przedwczesnego starzenia się skóry.    

Fotoprotekcja – na co dzień nie tylko na okres wakacyjny

Ochrona przeciwsłoneczna jest jednym ze sztandarowych kroków pielęgnacyjnych w dbaniu o zdrową skórę. Promieniowanie słoneczne odpowiada w ponad 80% za defekty skórne, które w dużej mierze są ciężko odwracalne. Te niedoskonałości to przede wszystkim zmarszczki, rozległe przebarwienia, chroniczne odwodnienie naskórka. Nowoczesne kosmetyki z fotoprotekcją zostały biotechnologicznie ulepszone w taki sposób aby chronić skórę na wielu polach. Nie tylko promieniowanie UVA i UVB są ogromnym zagrożeniem, obecnie do tego niechlubnego grona możemy zaliczyć promieniowanie podczerwone IR, światło błękitne HEV emitowane przez ekrany urządzeń mobilnych i telewizorów, a także zanieczyszczenia powietrza.   

Healthy Aging

Physio beauty – techniki relaksacyjne kluczem do pięknej skóry

Jest to trend wywodzący się ze związku pomiędzy kosmetologią, a fizjoterapią. Tradycyjny wkład fizjoterapii w przebieg leczenia zachowawczego rozszerza się także na związki z takimi dziedzinami nauki jak kosmetologia. Czynniki stresogenne o ładunku ujemnym powodują stan napięcia emocjonalnego, który nasila aktywność nerwową, hormonalną i immunologiczną. Dlatego w różnego rodzaju zabiegach kosmetologicznych wykorzystuje się masaż. Masaż będąc jedną z najstarszych technik terapeutycznych powoduje przyspieszenie procesów biochemicznych zachodzących w organizmie, zatem wpływa na szybsze usuwanie produktów przemiany materii i szybsze dostarczania substancji odżywczych do tkanek i narządów. Dodanie masażu do zabiegu pielęgnacyjnego nie tylko wpłynie relaksująco na pacjenta ale także przyspieszy obieg krwi i limfy w naczyniach skórnych przez co poprawi odżywienie i dotlenienie skóry. 

Nowoczesne trendy w kosmetyce to poświęcenie pełnej uwagi klientowi gabinetu. Holistyczne podejście do pacjenta potrafi spojrzeć specjaliście całościowo na jego potrzeby. Obecnie problemy skórne mogą mieć wielorakie podłoże z uwagi na to w jakim środowisku żyjemy i jaki tryb życia prowadzimy. Zanieczyszczenie powietrza, nieustanny stres, permanentny brak czasu, to wszystko odbija się na naszym zdrowiu i jest widoczne na naszej skórze w postaci rozmaitych niedoskonałości. Dodatkowo zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem aparatury odchodzą na minimalnie dalszy plan,na rzecz bardziej kontaktowej kosmetyki pielęgnacyjnej. Masaż staje się nieodłącznym elementem nowoczesnych protokołów zabiegowych. Dotyk jak i ciepło rąk podczas masażu działają niezwykle relaksująco i rozluźniająco. Healthy aging to także prostota składów gabinetowych produktów kosmetycznych oraz naturalność i brak przesady w stosowaniu technik upiększających. Te wszystkie aspekty stają się niezwykle istotne w nowoczesnej kosmetyce, która obecnie zwraca się ku długofalowemu działaniu ukierunkowanemu na podtrzymanie fizjologicznie prawidłowych procesów w skórze, głębokiej regeneracji oraz zabiegom ukierunkowanym nie tylko na objawy, ale również na przyczyny.