Zima – to przez wielu wyczekiwana i ukochana pora roku. Potrafi być piękna i magiczna, obfitująca w bajkowe białe krajobrazy. Lecz z drugiej strony jest trochę niebezpieczna dla kondycji naszej skóry. Staje się ona wysuszona i odwodniona, dlatego potrzebuje dodatkowej warstwy ochronnej przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak chłodny wiatr i mróz. Nasz naskórek potrzebuje kompleksowej ochrony w postaci obfitującej w emolienty pielęgnacji, która zatrzyma nawilżenie w głębszych warstwach naskórka.

Sezon zimowy obfituje również w wiele wyjazdów w góry, nie ma nic lepszego jak połączanie wypoczynku z aktywnością fizyczną. Narty, snowboard, łyżwy – tyle możliwości aby wspaniale spędzić czas. Nie chcemy się obawiać o ewentualne podrażnienia naskórka wywołane niską temperaturą i wiatrem podczas szusowania na stoku. Potrzebujemy specjalnych kosmetyków, które zadziałają nawilżająco i ochronnie. Cała seria powinna się uzupełniać aby na każdym etapie pielęgnacji dać naszej skórze to co najlepsze.

Kosmetyk do mycia twarzy powinien działać skutecznie, a zarazem łagodnie. Ewentualne podrażnienia powinny zostać ukojone, a skóra nabierze blasku i świeżości. Idealnie sprawdzi się do tego kosmetyk w formie pianki. Wzmacniając naturalną barierę ochronną, pomaga ograniczać pojawianie się rumienia, zaczerwienień i stanów zapalnych skóry.
Calmwise Soothing Cleanser to łagodna pianka chlorofilowa idealna również dla skóry wrażliwej, pomaga ograniczać pojawianie się rumienia, zaczerwienień i stanów zapalnych skóry, wzmacniając naturalną barierę ochronną. Zanieczyszczenia oraz ślady po makijażu zostają starannie usunięte, skóra pozostaje głęboko oczyszczona i nawilżona. Pomaga również zminimalizować drobne linie i zmarszczki, rozszerzone pory oraz nierówny koloryt skóry. Olejek ze słodkiej pomarańczy pozostawi ją wyciszoną i uspokojoną.

Teprenon jest opatentowanym składnikiem aktywnym, który pozwala na zmniejszenie naczynek tętniczych (pajączków) jak również, łagodzi objawy trądziku różowatego. Zaledwie po miesiącu stosowania, teprenon zmniejsza rumień nawet o 30%
Chlorofil – naturalny, zielony pigment, który działa jako źródło energii dla roślin. Posiada silne właściwości oczyszczające oraz antyoksydacyjne, stymuluje cykl odnowy skóry.
Witamina K2 – potężny składnik odżywczy, który wzmacnia ściany naczyń, pomagając w niwelowaniu zaczerwienień.

Podczas zimowych miesięcy najciężej jest utrzymać głębokie nawilżenie i nawodnienie naskórka. Za ten jeden z najistotniejszych fundamentów zdrowia naszej skóry odpowiada kwas hialuronowy. Małocząsteczkowy wiąże wodę w naskórku utrzymując długotrwałe nawodnienie skóry. Jego cztery grupy hydroksylowe w jednostce dwucukru, mogą tworzyć wiązania wodorowe z wodą. Dzięki temu może on zatrzymać większość wilgoci i unieruchomić cząsteczki wody, aby nawodnić skórę i utrzymać macierz międzykomórkową, by skóra była jędrna. To zadanie potrafi spełnić Hydr8 B5, to nowatorskie serum z kwasem hialuronowym i pantenolem, intensywnie nawadnia i długotrwale nawilża głębsze warstwy naskórka jak i jego powierzchnię.

Witamina B5 pomaga w syntezie cząsteczek lipidów, które tworzą barierę ochronną, dzięki temu skóra zachowuje wilgoć i pozostaje nawodniona.

Najbardziej bogata formuła składników aktywnie oddziałujących na skórę powinna być zawarta w kremie. Na tym etapie pielęgnacji, kosmetyk powinien działać na zasadzie okluzji, zatrzymując nawilżenie w głębokich warstwach naskórka nie dopuszczając do odparowania wody.

Ultimate Recovery Intense to głęboko odżywczy krem naprawczy do skóry suchej, zniszczonej i uwrażliwionej. Idealny na zimową porę jak i po intensywniejszych zabiegach kosmetycznych jak mezoterapia mikroigłowa czy kwasy. Głęboko naprawczy krem tworzy barierę ochronną, chroniąc skórę przed codziennymi podrażnieniami, jednocześnie utrzymując wilgoć w skórze i odżywiając ją. Innowacyjna formuła wykorzystuje moc perfluorodekaliny dla szybszego dostarczania tlenu w skórze w celu z wzmocnienia jej regeneracji. Delikatnie zmniejsza zaczerwienienia, koi i przywraca komfort nawet najbardziej podrażnionej skórze.

Perfluorodekalina poprzez zwiększenie poziomu tlenu w skórze, stymuluje gojenie się uszkodzonego naskórka.
Beta-Glukan to naturalny ekstrakt uzyskany z owsa, który zwiększa zdolność regeneracyjną skóry, jednocześnie działając przeciwzapalnie.
Arnika wykorzystuje silniejszą moc przeciwzapalną, aby uspokoić nawet najbardziej wrażliwą skórę.

W zimowej pielęgnacji bardzo ważna jest protekcja przeciwsłoneczna. Wiele osób uważa, że w okresie zimowym słońce nie jest tak szkodliwe jak latem. Nic bardziej mylnego. Szczególnie w destynacjach wysokogórskich, słońce odbijając się od śniegu potrafi zadziałać na skórę jak mikrosoczewka. Siła promieniowania UVA i UVB jest o wiele bardziej intensywna. Skuteczny kosmetyk powinien zawierać filtry fizyczne, które będą działały jak lustro odbijając promienie słoneczne od skóry. Jest to o wiele bardziej bezpieczne na dłuższą metę stosowania protekcji, niż korzystanie z chemicznych filtrów przeciwsłonecznych, które działają poprzez absorbowanie energii UV i przekształcanie jej w ciepło w skórze. 

Physical Sunscreen to krem przeciwsłoneczny o szerokim polu działania, zapewnia szerokie spektrum ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB. W 100% wolne od nanocząsteczek filtry UV – tlenek cynku i dwutlenek tytanu działają synergicznie ze skórą, chroniąc zarówno przed promieniowaniem UVA jak i UVB. Ekstrakt z Moringa zapewnia doskonałą ochronę przed zanieczyszczeniami w celu ograniczenia szkód spowodowanych przez zanieczyszczenia środowiska.

Wyciąg z szanty zwyczajnej chroni komórki przed zanieczyszczeniami, wspomaga naprawę metabolizmu komórkowego i wzmacnia barierę skórną.
Karnozyna to aktywny składnik przeciw glikacji, który wygasza A.G.E., pomaga stymulować syntezę kolagenu i chroni komórki przed uszkodzeniem.

W dobie zaawansowanych technologii każda dziedzina życia została tak udoskonalona aby funkcjonowało nam się lepiej. Firmy kosmetyczne przeprowadzają szereg badań nad swoimi produktami, aby spełniały one najwyższe normy bezpieczeństwa oraz oczekiwania wymagających klientów. Teraz nie musimy rezygnować z ulubionego trybu życia, obawiając się o pogorszenie stanu naszego zdrowia czy skóry. To kosmetyki dopasowują się do naszych potrzeb, za pośrednictwem coraz to bardziej zaawansowanych formuł i składników, dlatego pracujemy na marce Medik8, która doskonale utożsamia obecne trendy.